Hakkımızda

Demir Çelik sektöründe 30 yıllık tecrübeye sahip ortakların grup şirketleri bünyesinde kurulan SCA METAL İnşaat Yalıtım İzolasyon A.Ş. Adana Organize Sanayi Bölgesinde 2014 yılında tamamlanan fabrika inşaatı ile hizmete geçmiş bulunmaktadır.

icon_widget_image Hacı Sabancı O.S.B Hilal Cad. No:5/A Sarıçam, ADANA icon_widget_image +90 322 502 08 80 icon_widget_image satis@scametal.com.tr
s

GALVANİZLİ RULO SAC

GALVANİZLİ RULO SAC

Asitle temizlenen sıcak haddelenmiş bobinler direkt olarak (GHR) ya da soğuk haddelendikten (GCR) sonra galvaniz hattında sürekli sıcak daldırma yöntemi ile çinko kaplanır. Galvaniz kaplama işlemi alt ve üst yüzey olmak üzere her iki yüzeye uygulanmaktadır. Atmosfere açık alanlarda malzemede oluşacak korozyonu engellemeye ve malzeme ömrünü artırmaya yönelik yapılan bu kaplama işlemi ile üretilen galvanizlenmiş malzemeler, özellikle otomotiv sektörü ve dış yüzey kaplama yapan sektörlerin en önemli girdisini oluşturur. Galvanize/galvanile çelikler kromatlama ve/veya yağlama ile pasive edilerek, yüzeyde oluşturulan çinko kaplamanın korunumu sağlanır.

Avantajları

  • Korozyon direnci: Kaplamadaki çinkonun doğasında bulunan metalin korozif elementlere karşı bariyer kurarak korunması nedeniyle, mükemmel bir korozyon direnci sağlıyor. En iyi kullanım ömrü kaplamanın kalınlığına ve ortamın şiddetine (nem, tuzlu vb.) bağlıdır.
  • Şekillendirilebilirlik: Galvanizli çelikler ekstra derin çekilebilirlik ve bükme istenen parça üretimlerinde rahatlıkla kullanılır.
  • Boyanabilirlik: Doğru ön işlemlerin (yüzey işlemleri, yağ alma vb.) yapılması akabinde
    boyanabilir haldedir.
  • Kaynaklanabilirlik: Birçok bilinen kaynak prosesleri ile kaynaklanabilir. Galvanile ürünler galvanizli ürünlere göre daha geliştirilmiş punta kaynaklanmasına sahiptir.

Proje Detayları

Category:
Date:
×

Merhaba!

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa lütfen iletişime geçin.

× Hızlı İletişim